Auktion pågår nu, 169 st utrop

Träffar: 4338   « Föregående 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 87 Nästa »

Udda örhänge, Ø6,3mm, 18K.  Vikt: 0,5 g

Udda örhänge, Ø6,3mm, 18...

Hänge hjärta med röd sten, 9,2x8,2mm, 18K.  Vikt: 0,5 g

Hänge hjärta med röd ste...

Armband med olika stenar, längd 19cm, bredd 17mm, skador, silver.  Vikt: 32,3 g

Armband med olika stenar, ...

Ett par örhängen, creloer, Ø10,7mm, något buckliga, 18K.  Vikt: 0,5 g

Ett par örhängen, creloer...

Hänge, hjärta med röd sten, 15,5x8,5mm, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge, hjärta med röd st...

Hänge, defekt, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge, defekt, 18K Vikt: 0...

Silverarmband, Thomas Sabo Charm Club, 18cm, roséfärgad förgyllning, fyra berlocker, originalask, 925/1000  Vikt: 20 g

Hänge fyrklöver 7x16mm, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge fyrklöver 7x16mm, 1...

6 Mockaskedar, skaftet med dekor av rosor, SC, Stockholm 1965, längd 9cm, oputsade, i etui (med slitage), silver 830/1000 Vikt: 42 g

2 Väggbonader uppspända på papp, Margareta Eriksson, Borås Jacquard, signerad ME och etikettmärkta, ca 42x38cm

2 Väggbonader uppspända ...

11 Vinglas, skärslipad Helga-dekor, 1900-talets mitt, höjd ca 15,6cm Skickas med postpaket.

11 Vinglas, skärslipad Hel...

Hänge Elefant 10x15mm inklusive hängöglan, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge Elefant 10x15mm inkl...

Högtalare Samsung modell: WAM6501/XE snr. 0BR412NGB00002J, repor och slitage  Skickas med postpaket.

Högtalare Samsung modell: ...

Skulptur "Lyftet", Henry Gustafsson, sten och tenn, signerad, höjd 9cm

Handväska, Guess, detaljer av metall, ca 29x18cm, fint skick

Handväska, Guess, detaljer...

Halskedja med hänge, längd 42 cm, bredd 7 mm, silver Vikt: 11,5 g

Halskedja med hänge, läng...

Silvermynt USA Liberty 2013, 1 OZ, diam 40,5 mm, silver 9999/1000 Vikt: 31,2 g

Hänge nefertiti, ca 18mm, bredd 6mm. 18K  Vikt: 0,5 g

Hänge nefertiti, ca 18mm, ...

Hänge fyrklöver, ca 14mm, bredd 8mm. 18K  Vikt: 0,5 g

Hänge fyrklöver, ca 14mm,...

Ett par örhängen med vita stenar, bredd 3mm, 18K  Vikt: 0,5 g

Ett par örhängen med vita...

3 Kaffeskedar, modell: Viktoria, 11cm, silver 830/1000 Vikt: 44,9 g

Dopsked, längd 18cm, Osc. Larssen, gravyr, 830/1000 silver Vikt: 39,4 g

Dopsked, längd 18cm, Osc. ...

Hänge, längd: 17,2mm, bredd: 11mm, 18K Vikt: 0,5 g

Hänge, längd: 17,2mm, bre...

Ett par örhängen med camé och granater, längd: ca 3cm, bredd: ca 3,9-16mm, 1 stopp i metall, förgyllt silver 830/1000  Vikt: 5,9 g

Ett par örhängen med cam...

Ljusstake, höjd 30cm, modell Carat, Orrefors, design Lena Bergström, stål/kristall, etikettmärkt Skickas med paket.

Ljusstake, höjd 30cm, mode...

Dessertbestick, gaffel146cm, sked 149mm, modell Arvsilver, Th. Marthinsen, gravyr, S830/1000 Vikt: 41,4 g

Sked Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 18,6cm, vikt: 39,2gram Vikt: 39,2 g

Gaffel, Norway Mylius NM, 830/1000 silver, längd ca 18,7cm, vikt: 39,8gram Vikt: 39,8 g

Gaffel modell spetsig svensk, längd ca 18cm, 1912, silver Vikt: 39,9 g

Reservoarpenna, Mont Blanc, guldpläterat stift 14K guld, slitage, ej funktionstestad/bläck saknas, stiftet något böjt.

Ring i silver med kläppar. Den är 8,2 - 11,8 mm bred, är i storlek 16½ och väger 6,5g. Stämplad 830S G. DUNKER KAUTOKEINO HANDARBEIDE

Ring i silver med kläppar....

Omaka örhänge, 14mm, 18K 0,5g.

Omaka örhänge, 14mm, 18K ...

Omaka örhänge, 5mm, 18K 0,5g.

Omaka örhänge, 5mm, 18K 0...

Herrur Certina, 33mm, stål, manuell, läderband, tickar.

Herrur Certina, 33mm, stål...

Herrur Certina Certidate, 34mm, guld på stål, manuell, tickar.

1st ring i silver, stl17, bredd 7,8-30,4mm, 925/1000, tillverkad av Lapponia, vikt 20,78g.

1 örhänge, 1 stopp, defekt, 18K.  Vikt: 0,5 g

1 örhänge, 1 stopp, defek...

Hänge, stjärntecken kräfta, 15x10mm, 14K.  Vikt: 0,6 g

Hänge, stjärntecken kräf...

Enstaka örhängen, Ø8mm, GHA, 18K.  Vikt: 0,5 g

Enstaka örhängen, Ø8mm, ...

Armband med vita stenar, längd 18,5cm, bredd 4,6mm, GHA, silver 925/1000. Vikt: 12,9 g

Armband med vita stenar, l...

Fem moccaskedar, längd 9cm, silver 830/1000.  Vikt: 39,4 g

Fem moccaskedar, längd 9cm...

Silvercollier, 44cm, bredd: 5mm, 925/1000 Vikt: 27 g

Diverse silver, bland annat hänge mussla, delvis defekt (små vikskador samt hänge med slitage) silver 830-925/1000  Vikt: 35,9 g

Hänge hjärta borstad/blank yta, längd 4,5 cm, bredd 4,2 cm. silver Vikt: 15,1 g

Hänge hjärta borstad/blan...

Dalatupp, höjd 24,5cm, gul dekor, slitage, trä Skickas med paket.

Dalatupp, höjd 24,5cm, gul...

Collier doserad, förgyllt silver 925/1000, längd 41cm Vikt: 24,7 g

Collier doserad, förgyllt ...

Sked Gewe, 18cm,  silver 800/1000 Vikt: 40 g

Sked Gewe, 18cm, silver 80...

Hänge delfin, ca 9x17mm, ihålig, 18K Vikt: 0,4 g

Hänge delfin, ca 9x17mm, i...

Ring, Guldsmed Petersson, stl 18½, bredd ca 5,6-14mm, silver 925/1000 Vikt: 4,3 g

Brosch med granater, Ø ca 33mm, nagg på ett fåtal stenar, överdel något lös, gulmetall

Brosch med granater, Ø ca ...